logo-ramasetour
310c67f0319b28ae2fd66824dd080b98

خدمات پیکاپ ویزا در راماسه تور

( ویزای کاندا - آمریکا - انگلیس )

ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به همراه ویزا به شخص متقاضی را پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا می‌گویند. خدمات پیکاپ ویزا برای کشورهایی انجام می شود که در حال حاضر خدمات کنسولی خود را برای شهروندان ایرانی در ایران متوقف کرده اند. این کشورها شامل امریکا، کانادا، انگلستان و …. می شد. مشکل اصلی زمانی به چشم می آید که فرد دو یا گاهی چند بار باید به کشورهای همسایه نظیر کشور امارات متحده عربی، ترکیه یا ارمنستان سفر کند که هزینه بسیار زیادی برای فرد یا خانواده به همراه خواهد داشت.

برای رفع این مشکل، پیشنهاد می شود فرد با همکاری کارشناسان و وکلای مجرب پرونده خود را در سفارت کشور مقصد و در یکی از کشورهای همسایه فعال کند. در این مورد راماسه تور می تواند کمک زیادی به شما عزیزان نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید ….

فهرست مطالب

پیکاپ ویزا چیست؟

در واقع فرایند ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن پاسپورت دارای ویزا به شخص را پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا (pick up visa) می‌گویند. پیکاپ در زبان انگلیسی به معنی برداشتن چیزی از مکان خود است. واژه پیکاپ‌ ویزا نیز به معنی برداشتن ویزا از سفارت کشور ثالث و تحویل به متقاضی در کشور مبدا است. واژه پیکاپ‌ ویزا و پیکاپ پاسپورت در معنی کاملا مشابه هستند و می توانند به صورت جایگزین یکدیگر به کار روند. پس اگر در این راه با این دو عبارت مواجه شدید بدانید که تفاوتی میان آن ها نیست و به راحتی می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید. در حقیقت تمام این ها ایجاد شده اند تا مسافران راحت تر از قبل بتوانند به آنچه می خواهند برسند.

توجه داشته باشید که این فرآیند یک پروسه واقعا حساس، چه از نظر رعایت کوچک ترین جزییات و سرعت عمل در اجرا، و چه از نظر امنیت و محافظت از پاسپورت فرد متقاضی است. کارگزاری راماسه تور با همکاری ویژه خود با وکلا و کارگزاران مجرب و متعهد، با بیش از 20 سال سابقه تا به امروز هیچ مورد مفقود شدن یا تاخیر در ارائه مدارک و کندی در پروسه تحویل پاسپورت را در کارنامه خود نداشته است.

مراحل درخواست پیکاپ ویزا

1. تحویل نامه یا ایمیل سفارت ، به همراه گذرنامه متقاضی به آژانس
2. بررسی پرونده و مدارک متقاضی توسط کارشناسان مجرب و تعیین زمان و هزینه
3. پذیرش فرم وکالت (مختص کشور آمریکا)
4. تحویل گذرنامه و پرونده مسافر به سفارت
5. تحویل گذرنامه و ویزای الصاق شده به متقاضی در زمان مقرر
مراحل پیکاپ ویزا، مراجعین محترم با در دست داشتن اصل پاسپورت، نامه و یا ایمیل سفارت دایر بر موافقت درخواست ویزا به شرکتی معتبر مراجعه می نمایند.
کارشناسان و سوپروایزر بخش پیکاپ پاسپورت یا ویزا در این مرحله باید مدارک شخص را بررسی نمایند. اخذ فرم وکالت نامه از متقاضی هم باید توسط سفارت پذیرفته شود. سپس مراحل بعدی درخواست پیکاپ کاملاً بر عهده شرکت مربوطه خواهد بود. نماینده این شرکت با در دست داشتن مدارک و مجوز مربوطه به پیکاپ اقدامات لازم را انجام می دهد.
اخذ ویزای کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس از طریق سفارت های ۳ کشور در کشورهای ثالث قابل انجام است. به این صورت که فرد متقاضی ویزا باید حداقل یک مرتبه به کشوری که برای انجام فرایند اخذ ویزا انتخاب کرده است، سفر کند.
برای اولین اقدام درخواست ویزا، فرد باید جهت انجام انگشت نگاری یا بیومتریک به یکی از دفاتر وک (VISA APPLICATION CENTRE) مراجعه کند. بررسی درخواست ویزا از همین مرحله انگشت نگاری شروع خواهد شد.
اگر فرد متقاضی به دو روش آنلاین و روش Draft برای دریافت ویزای کانادا و انگلیس و آمریکا اقدام کرده باشد، در هر دو صورت به گرفتن وقت سفارت به صورت آنلاین برای انگشت نگاری نیاز خواهد داشت. سپس باید منتظر بررسی و نتیجه درخواست ویزا از سفارت مربوطه باشد. بازه زمانی اعلام نتیجه ویزا ممکن است تا ۶ ماه زمان نیاز داشته باشد. اما قطعیتی در این مورد وجود نخواهد داشت. در این مرحله، ۲ حالت پیش می آید:
• اگر درخواست ویزای شما رد شده باشد، برای درخواست دوباره ویزا دیگر نیازی به انگشت نگاری مجدد نخواهد داشت.
• در صورت دریافت ایمیل موافقت با درخواست ویزا، برای ضمیمه کردن ویزا به پاسپورت، فرد متقاضی باید به همان کشور ثالث سفر کند. در این مرحله می توانید برای کاهش هزینه های سفر خود، می توانید مسئولیت ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به ایران بعد از الصاق ویزا، به کارگذاری راماسه تور بسپارید.
سپس برای انجام پیکاپ، به کارگزار مربوطه به عنوان نماینده شما وکالت داده می شود که پاسپورت و سایر مدارک لازم برای ویزای شما را وارد سفارت کند. سپس ویزای ضمیمه شده به پاسپورت را از سفارت دریافت و در ایران به شما تحویل خواهند داد.
در واقع مفهوم پیکاپ پاسپورت با پیکاپ‌ ویزا تفاوتی ندارد. در حقیقت، این دو عبارت به یک مفهوم اشاره دارند. هر دوی این عبارات مفهوم یکسانی دارند و به جای یکدیگر استفاده می شوند.

what-is-a-visa-pickup

سه دسته کلی پیکاپ ویزا یا اقدام به دریافت ویزا در آنکارا

به طور کلی اقدام به ویزا در آنکارا به سه دسته تخصصی تقسیم می شود که شامل:

 

ویزای کانادا

ویزای کانادا دارای کلاس های مختلفی می باشد که به صورت کلی شامل ویزای موقت و دائم می باشند.

  • ویزای دائم کانادا: همان ویزای مهاجرتی یا PR کانادا یا اکسپرس اینتری تعریف می شود که در صفحه ویزا ها به صورت جزء به جزء به شما توضیح خواهیم داد اما به طور کلی بر پایه امتیاز دهی می باشد.
  • ویزای موقت کانادا: خود ویزای موقت شامل شاخه های مختلفی می باشد که شاخه های پر کاربرد آن عبارت اند از: ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و … . برای هر کدام از این موارد به صورت مفصل در صفحه ویزاها توضیح داده خواهد شد. اما به طور کلی این نوع ویزا موقت بوده و فرد پس از مدتی اقامت باید به کشور خود باز گردد.
canadian-visa-pic2

ویزای آمریکا

ویزا های آمریکا در کلاس های بسیار متنوعی انجام می شود.( F1، F2، B2، K2 و …)

این ویزا ها به طور عمده به دو دسته مهاجرتی و موقت تقسیم بندی می شوند.

  • ویزای دائم آمریکا: این نوع ویزا که برای مهاجرت به آمریکا می باشد به صورت های بسیار متنوعی، مانند اقدام فرزندان برای پدر و مادر یا برعکس یعنی اقدام پدر و مادر برای فرزندان یا حتی اقدام خواهر و برادر برای یکدیگر یا ویزای ازدواج و یا حتی ویزای سرمایه گذاری قابل دریافت می باشند. همه این ها از این دسته به شمار می آیند و به شما اجازه اقامت دائم در خاک آمریکا را می دهند که به اختصار در صفحه ویزای آمریکا می توانید آن را دنبال کنید.
  • ویزای موقت آمریکا: این نوع ویزا نیز دسته بندی های متنوعی دارد که مهم ترین آن ها ویزای توریستی آمریکا و ویزای تحصیلی آمریکا، تعریف می شود که به اختصار در بخش ویزا ها می توانید آن ها را دنبال کنید.
us-visa

ویزای بریتانیا( ویزای انگلیس)

ویزای انگلیس که یکی از سخت ترین نوع ویزا ها برای ما ایرانی ها به جهت دریافت تعریف می شود و نیز شامل 2 بخش کلی می باشد.

  • ویزای دائم انگلیس: این ویزا عمومأ برای اقوام درجه یک و با سختی و مشقت بسیار زیاد قابل دریافت می باشد که باز هم در صفحه ویزا ها می توانید آن را به اختصار دنبال کنید.
  • ویزای موقت انگلیس: این ویزا نیز به دو دسته توریستی و تحصیلی وهمچنین ویزای موقت کار تعریف می شود که در صفحه ویزا ها به اختصار در مورد آن ها شرح داده ایم.

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در ترکیه و یا خرید ملک

بسیاری از مسافران به جهت آشنایی با آنکارا و به منظور شناسایی بیشتر و همینطور اقدام برای اقامت در خود ترکیه قصد سفر به این کشور زیبا را دارند که ما باید به این دسته از دوستان بگوییم که راهنمای خوبی برای شما خواهیم بود تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

خرید خانه

خرید خانه در ترکیه به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می شود.

خرید خانه به جهت سرمایه گذاری: در این نوع خرید خانه، قیمت خانه اصلأ ملاک نمی باشد و صرفأ به جهت سرمایه گذاری با چشم انداز آینده بازار و رشد پول انجام می پذیرد که در این نوع خرید خانه اقامت خاصی نمی توان اخذ نمود.

خرید خانه جهت دریافت اقامت در ترکیه: در این مدل از خرید خانه، قیمت خانه اهمیت بسیاری دارد و باید ملک خریداری شده بیش از 000/75 دلار قیمت کارشناسی داشته باشد که به اختصار در مورد این موضوع در بخش خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه توضیح خواهیم داد.

ثبت شرکت

یکی از راه های دریافت اقامت ترکیه، ثبت شرکت می باشد. نحوه انجام، موارد مورد نیاز آن و نحوه اقدام به ثبت شرکت و همچنین اخذ اقامت ترکیه در بخش ثبت شرکت به اختصار توضیح داده شده است. با ثبت شرکت، شما می توانید اقامت ترکیه را دریافت نمایید اما منوط به این که شرکت شما فعال باشد و سالانه مالیات پرداخت نمایید.

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه که در همان ابتدای اقدام، موجب اخذ دریافت پاسپورت ترکیه می شود. یک سرمایه گذاری بیش از 000/250 دلار می باشد که این اقدام را می توان با خرید ملک انجام داد. همچنین می توان با سرمایه گذاری در یک شرکت ترک اقدام نمود که به اختصار در بخش سرمایه گذاری در ترکیه توضیح داده شده است.

نکات مهم جهت اقدامات وزرا جهت پیکاپ ویزا

سرمایه گذاری در ترکیه که در همان ابتدای اقدام، موجب اخذ دریافت پاسپورت ترکیه می شود. یک سرمایه گذاری بیش از 000/250 دلار می باشد که این اقدام را می توان با خرید ملک انجام داد. همچنین می توان با سرمایه گذاری در یک شرکت ترک اقدام نمود که به اختصار در بخش سرمایه گذاری در ترکیه توضیح داده شده است.

وک کانادا

مسافرانی که می خواهند جهت ویزای کانادا اقدام نمایند، می بایست به سازمان وک(VAC) یا همان VFS GLOBAL و یا مخفف شده کلمه VAC، Verification Appointment center ( مرکز انگشت نگاری و تأیید اطلاعات) مراجعه نمایند. لذا توصیه می شود هتل های نزدیک به این مرکز را انتخاب نموده که از مرکز شهر کمی فاصله دارد.

سفارت آمریکا

مسافرانی که قصد اقدام به ویزای آمریکا را دارند باید نزدیک به سفارت آمریکا هتل بگیرند. اما خبر خوب این است که سفارت آمریکا در مرکز شهر واقع شده است و عملأ با یک تیر می توان چند نشان زد زیرا برای سفارت آمریکا حتما نیاز به مراجعه به مدیکال آمریکا نیز دارید و فاصله مدیکال تا سفارت، پیاده حدود 10 دقیقه می باشد. لذا مسافران می توانند از هتل های نزدیک این سفارت که در مرکز شهر نیز هستند و نزدیک به مدیکال نیز می باشند، استفاده نمایند.

سفارت انگلیس

این سفارت هم در ساختمان هتل شرایتون و همچنین در مرکز شهر واقع شده است که می توانید هتل های نزدیک به آن را انتخاب نمایید.

سایر

بنا بر این که به کدام سفارت می خواهید مراجعه کنید یا این که به قصد کدام مرکز، تصمیم به سفر دارید. شما می توانید به صورت 24 ساعته با کارشناسان ما، مشاوره و راهنمایی دریافت نمایید.

مراکز تاریخی و تفریحی

شامل مقبره آتاتورک و قلعه اولوس می باشد که هر دو در منطقه اولوس واقع شده اند. همچنین می توانید از آکواریوم پارک آبی فضای باز آنکارا و تلکابین و دریاچه های مصنوعی این شهر و مساجد متنوع و موزه های مختلف در این شهر دیدن کرد.

مرکز شهر

خود مرکز شهر به سه نقطه مهم تقسیم می شود. که منطقه مرکز شهر یا همان نایت لایف شهر را اگر می خواهید تجربه کنید، به شما منطقه kizilay (کیزیلای) را پیشنهاد می کنیم. یا اگر منطقه شلوغ شهر  و خیابان مهم برای گشت و گذار که پر از کافه و رستوران  و نایت کلاب و دیسکو می باشد را می خواهید، پیشنهاد ما خیابان تونالی هیلمی (tunali hilmi) می باشد. اگر می خواهید بازار قدیم و بافت قدیمی شهر و همچنین خرید ارزان را تجربه کنید، پیشنهاد ما به شما محله ulus (اولوس) می باشد.

مراکز خرید

معمولأ مراکز خرید در آنکارا در کنار اتوبان ها و خارج از بافت مرکزی شهر واقع شده است. خبر خوب این است که خیلی از مراکز خرید تقریبأ در نزدیکی وک کانادا واقع شده اند. اما در هر صورت برای مراجعه به مراکز خرید نیاز است که با وسیله نقلیه شامل تاکسی، اتوبوس، دولموش، موتور و … به آن جا بروید.

نقاط مهم خارجی

نقاط مهم خارجی: منظور از نقاط مهم خارجی، نقاطی است که خارج از شهر آنکارا هستند.

قونیه: قونیه که مقبره مولانا در آن جا می باشد برای ما ایرانیان بسیار حائز اهمیت است. اگر در روز ها و ساعات مناسب به آن جا سفر کنید می توانید از برنامه های رقص سما نیز بهره مند شوید. در این خصوص با مشاوره سایت در تماس باشید.

کاپادوکیا: این مکان که در فاصله 3 ساعتی از آنکارا واقع شده است، شهری تاریخی و جذاب برای بازدید و همچنین برنامه بالن سواری می باشد که برای اطلاعات بیشتر در مورد آن با پشتیبان سایت در ارتباط باشید.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
اولین منوی ناوبری خود را اینجا ایجاد کنید
برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.