logo-ramasetour
ویزای تحصیلی انگلیس | هزینه و مراحل اخذ ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان بخش مهمی از سفر برای تحقق رویای شما برای تحصیل در انگلستان است. درخواست ویزای انگلستان می تواند یک فرآیند دلهره آور باشد، به خصوص اگر از شرایط ویزای انگلستان و درخواست مهم آن بی اطلاع باشید. اگر شما دانشگاه های انگلستان را برای مهاجرت انتخاب کرده اید، برای دریافت ویزای دانشجویی باید اطلاعات مورد نیاز در مورد مراحل پذیرش ویزای دانشجویی را داشته باشید. اول از همه، شما باید بدانید که برای چه نوع ویزا باید درخواست دهید، که برای نوع برنامه تحصیلی شما مناسب است. علاوه بر این مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس چیست؟ با این حال، قبل از انجام این کار، باید بتوانید تایید پذیرش تحصیلی از دانشگاه مقصد (CAS) را دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی به زبان انگلیسی و شرایط تحصیل در انگلستان با ما همراه باشید.

درخواست ویزای تحصیلی انگلیس دو مرحله دارد:

۱- درخواست تأیید پذیرش برای تحصیل (CAS)

۲- درخواست ویزای دانشجویی.

این مراحل جداگانه هستند و باید به ترتیب تکمیل شوند (بدون CAS معتبر نمی توانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید)

آنچه در مطلب ویزای تحصیلی انگلیس می خوانید:

uk-study-visa

درخواست CAS  برای ویزای تحصیلی انگلستان

قبل از اینکه بتوانید برای ویزای تحصیلات انگلستان درخواست دهید، باید در دوره کارشناسی ارشد واجد شرایط پذیرفته شوید و CAS توسط دانشگاه شما صادر شده باشد. برای انجام این کار، باید مدرک کارشناسی ارشد را در انگلستان پیدا کنید و به طور معمول درخواست دهید. اگر پیشنهاد تحصیلی بدون قید و شرط از دانشگاه خود دریافت کرده اید، می توانید گواهی  CAS را از آنها درخواست کنید. برای این کار باید تاییدیه رسمی مدارک تحصیلی خود شامل دوره و گواهینامه های نهایی را ارسال کنید.  دانشگاه شما از این اطلاعات برای تأیید CAS استفاده خواهد کرد. دانشگاه ها می توانند به عنوان بخشی از روش CAS  از شما پیش پرداخت بخواهند. این معمولا بخشی از شهریه شماست. برای اطمینان از واقعی بودن درخواست شما و اینکه قصد دارید با آنها مطالعه کنید.هنگامی که دانشگاه شما از درخواست شما راضی باشد، یک شماره CAS منحصر به فرد برای شما صادر می کند.

هنگامی که CAS را دریافت کردید، باید این 3 مرحله را برای درخواست ویزای بریتانیا دنبال کنید:

مرحله 1: تکمیل فرم درخواست آنلاین و پرداخت هزینه

مرحله 2: رفتن به مرکز درخواست ویزای انگلستان و گرفتن عکس و اثر انگشت

مرحله 3: شواهد پشتیبان را جمع آوری کنید و برنامه را چاپ کنید

 

دریافت ویزای تحصیلی انگلستان با راماسه تور

برای ویزای انگلستان چه نوع اطلاعاتی در نامه CAS شما گنجانده شده است؟

CAS  یک سند الکترونیکی بسیار مهم است که حاوی اطلاعات محرمانه است. اطلاعات شخصی شما، جزئیات برنامه تحصیلی شما و مبلغ شهریه قابل پرداخت را دارد. یکی از بخش‌های سند CAS از شما می‌خواهد که تمام مدارک تحصیلی فعلی خود را ارائه دهید، مانند کارنامه دبیرستان یا مدرک لیسانس. برای این قسمت باید اصل مدارک را داشته باشید. علاوه بر آن، ممکن است لازم باشد در یک آزمون زبان انگلیسی مانند آزمون آیلتس به عنوان بخشی از درخواست خود شرکت کنید. در صورت نیاز به آزمون زبان انگلیسی در فرم شما ذکر خواهد شد. شما باید این فرم CAS را در درخواست نهایی ارسال کنید تا موفق به کسب این مدرک و در نهایت ویزای تحصیلی انگلستان شوید.

 

ویزای دانشجویی ویزیتوریا ویزای تحصیلی انگلستان کوتاه مدت

دانشجویانی که برنامه تحصیلی آنها کمتر از شش ماه باشد، به ویزای بازدید کننده دانشجویی یا ویزای تحصیلی انگلستان کوتاه مدت در انگلستان نیاز دارند. دانشجویانی که دارای این ویزا هستند مجاز به ورود به انگلستان حداکثر یک هفته قبل از تاریخ شروع برنامه تحصیلی خود هستند. شما می توانید تا سه ماه قبل از اینکه واقعاً قصد ورود به بریتانیا را داشته باشید، برای این ویزای بازدید کننده به صورت آنلاین درخواست دهید.

 

مصاحبه اعتبار برای ویزای انگلستان

مصاحبه های اعتباری توسط ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI) مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که فقط به «دانشجویان واقعی» ویزای تحصیلی انگلستان برای تحصیل در بریتانیا داده می شود. ممکن است از شما خواسته شود که در یک مصاحبه اعتبار به عنوان بخشی از درخواست ویزا شرکت کنید. در این مورد، مفید است بدانید که UKVI به طور کلی نکات زیر را در نظر می گیرد:

 • دلایل شما برای آمدن به بریتانیا
 • سوابق تحصیلی شما، برنامه های تحصیلی و پس از مطالعه
 • سابقه مهاجرت شما به انگلستان و سایر کشورها
 • شرایط شخصی و مالی شما
 • اگر وابستگانی دارید که قصد دارند در بریتانیا به شما ملحق شوند، شرایط آنها نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

مشاور IDP شما می تواند به شما کمک کند تا دریابید که چه انتظاری دارید و چگونه برای مصاحبه اعتبار خود آماده شوید.

شما عزیزان می توانید شرایط دریافت ویزای توریستی انگلستان را نیز در این مطلب مطالعه نمایید.

همچنین می توانید مطالب مربوط به اخذ انواع ویزای کشورهای مختلف با کارگزاری راماسه تور را که در زیر آمده است مطالعه نمایید…

 

ویزای تحصیلی انگلستان با راماسه تور

درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

پس از داشتن CAS می توانید بصورت آنلاین برای ویزای خود اقدام کنید. علاوه بر CAS خود، شما باید مواد زیر را تهیه کنید:

 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده
 • گذرنامه یا مستندات سفر معتبر
 • یک عکس به اندازه گذرنامه
 • اثبات اینکه می توانید در طول اقامت خود در انگلستان خود را تأمین کنید
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • هزینه بهداشت مهاجرت

اسناد باید از طریق پست ارائه شود و به طور معمول ظرف 14 روز پس داده می شود.  توجه داشته باشید که نیازی به ارسال هیچ سندی نیستید که قبلاً برای برنامه CAS خود استفاده کرده اید. هنگامی که دانشگاه شما CAS را برای شما صادر کرد، تأیید می کند که این شواهد دیده شده و صحیح است.

 

درخواست آنلاین برای ویزای تحصیلی انگلستان

درخواست برای ویزای تحصیلی انگلستان به این معنی است که باید فرم آنلاین را پر کنید و با استفاده از یک آدرس ایمیل معتبر یک حساب کاربری ایجاد کنید. هزینه درخواست ویزا به مبلغ 348 پوند باید بلافاصله پس از تکمیل فرم پرداخت شود. پس از انجام این کار، برای گرفتن عکس و اثر انگشت باید به مرکز درخواست ویزا که نزدیک ترین محل به شما است بروید.

پس از گرفتن وقت، باید حداقل ده دقیقه قبل از شروع مراحل به مرکز درخواست ویزا برسید. این بخش بسیار مهمی از فرآیند است، بنابراین باید مطمئن شوید که لباس مناسبی دارید. اطمینان حاصل کنید که هیچ برشی روی صورت و انگشتان خود نداشته باشید، زیرا ممکن است تأثیر بدی به جا بگذارد. همچنین، هر خالکوبی را که ممکن است داشته باشید، بپوشانید. پس از انجام این کار، سندی دریافت خواهید کرد که باید با فرم درخواست تکمیل شده ارسال کنید.

شما عزیزان و دانشجویان عزیز می توانید برای دریافت هرگونه ویزای تحصیلی با مشاورین ما در کارگزاری راماسه تور تماس بگیرید تا بهترین مشاوره را از ما دریافت نمایید. مشاورین ما از ابتدای کار تا زمان دریافت ویزای تحصیلی مورد نظرتان کنار شما خواهند بود.

ویزای تحصیلی انگلستان با کارگزاری راماسه تور 

مدارک مهم برای ویزای انگلستان

در زمان تکمیل فرم درخواست، در اینجا چند مدرک مهم وجود دارد که مطمئناً به آنها نیاز خواهید داشت:

 • مشخصات گذرنامه
 • شماره CAS
 • نمرات آزمون زبان انگلیسی
 • اصل مدارک تحصیلی ذکر شده در CAS شما
 • جزئیات مالی مانند هزینه تحصیل
 • گواهی ATAS (در صورت وجود)
 • ترجمه اسناد مهم (در صورت وجود)

همچنین، مطمئن شوید که کارت اعتباری خود را برای پرداخت هزینه در دسترس دارید.

در اینجا چند مورد اضافی (به غیر از موارد ذکر شده در بالا) وجود دارد که هنگام ارسال درخواست ویزا به آنها نیاز خواهید داشت:

 • اطلاعات بیومتریک
 • دو قطعه عکس سایز پاسپورت
 • اثبات تامین مالی
 • صورت حساب بانک
 • اطلاعات حامی شما

هنگامی که تمام این اطلاعات را ارسال کردید، باید سه هفته صبر کنید تا تصمیم گرفته شود و به شما ابلاغ شود. برای شما آرزوی موفقیت در تحصیلات را داریم.

 

دانلود چک لیست مدارک سفارت - کارگزاری راماسه تور

دانلود فایل PDF چک لیست مدارک مورد نیاز برای سفارت

هزینه ویزای تحصیلی انگلستان چقدر است؟

اگر از خارج از انگلیس اقدام می کنید هزینه ویزای تحصیلی انگلستان 348 پوند است.  این مبلغ قابل استرداد نیست. اگر از داخل انگلیس درخواست می کنید (یا برای تمدید ویزای تحصیلی موجود یا تغییر ویزای دیگری) هزینه این کار 475 پوند است. سایر هزینه ها می تواند شامل ودیعه هزینه (در صورت صدور CAS توسط دانشگاه شما) اضافه، هزینه مراقبت های بهداشتی مهاجرت است.

 

درخواست ویزا انگلستان چه مدت طول می کشد؟

اگر از خارج از انگلستان درخواست ویزای تحصیلی می دهید، می توانید شش ماه قبل از شروع برای ویزا اقدام کنید. پردازش بسیاری از درخواست های ویزا سه هفته طول خواهد کشید، اما در صورت وجود هرگونه نیاز اضافی برای درخواست خود، باید سعی کنید مدت بیشتری را ترک کنید. اگر از داخل انگلیس اقدام می کنید، می توانید سه ماه قبل از شروع دوره خود اقدام کنید. معمولاً ظرف هشت هفته تصمیمی دریافت خواهید کرد.

 

شرایط تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان در قاره اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر لندن است. شرایط منحصر بفرد انگلستان برای تحصیل و زندگی بسیار مناسب است. سالانه صدها هزار دانشجوی بین المللی در انگلستان تحصیل می کنند و به این ترتیب محبوبیت مداوم بالایی را به انگلستان می دهد. با جمعیت متنوع و شهرت در مدرسه معتبر، انگلیس مکانی طبیعی برای هجوم دانشجویان بین المللی است و برای دانشجویان در سراسر جهان که به دنبال آموزش انگلیسی زبان هستند، چه مکانی بهتر از کشوری که این زبان را اختراع کرده است، تحصیل می کنند؟ انگلیس با داشتن یک سیستم عالی آموزش عالی و صدها دانشگاه در سطح جهانی، تجربه ای غنی را برای دانشجویان بین المللی قول می دهد.

سیستم آموزشی انگلستان که در سراسر جهان به عنوان یک سیستم کلاس جهانی شناخته می شود، جامع و سازگار است. این بخش همچنین دارای اطلاعات حیاتی در مورد نحوه ورود به برنامه هایی در انگلستان مانند GCSE ، A-Levels و برنامه های درجه است. تأمین اعتبار آموزش بین المللی بزرگترین مانع برای اکثر دانشجویان بین المللی است. این بخش به دانشجویان کمک می کند تا در مورد منابع مالی از جمله بورسیه و وام، و همچنین سایر مباحث عملی مالی مانند هزینه های تحصیل و بودجه، اطلاعات کسب کنند. موارد ذکر شده از مهمترین نکات درباره شرایط تحصیل در انگستان بودند.

 

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
اولین منوی ناوبری خود را اینجا ایجاد کنید
برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.