logo-ramasetour
ویزای توریستی انگلستان | هزینه ها، مدارک، مراحل و شرایط

تاریخچه سفر و مدارک مالی متقاضی برای ویزای توریستی انگلستان، از جمله مواردی هستند که می توان برای متقاضیان این ویزا مطرح کرد. ویزای توریستی انگلستان بسته به هدف متقاضی از سفر برای بازه های زمانی مختلف صادر می شود. هزینه اخذ ویزای توریستی انگلستان در تهران 500 دلار آمریکا ( برای ویزای 6 ماهه) می باشد. وضعیت مالی و حساب های جاری از دیگر مدارک ویزای توریستی انگلیس ارزش بیشتری دارد. صدور ویزای توریستی بریتانیا  6 تا 12هفته کاری طول می کشد. جهت اخذ انواع ویزای انگلستان می توانید با مشاورین ما در کارگزاری راماسه تور تماس بگیرید تا بهترین مشاوره را دریافت نمایید و با همراهی ما در کمترین زمان ممکن موفق به اخذ ویزا گردید.

از18 مارس 2022 دولت انگلستان تمامی محدودیت‌های مربوط به کرونا را حذف کرده است. از این تاریخ مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند، دیگر نیازی به ارائه کارت واکسن، تست منفی PCR، گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در بدو ورود نیستند.

مراحل اخذ ویزای انگلیس توریستی:

 •  ایجاد حساب کاربری در سایت کارگزاری ویزای انگلیس
 • تعیین نوع ویزا و تعیین وقت سفارت ویزای انگلیس توریستی
 • پرداخت هزینه های بررسی مدارک و انگشت نگاری
 • دریافت شماره پیگیری پرداخت هزینه‌ی ویزای انگلیس توریستی
 • مراجعه حضوری به همراه مدارک مورد نیاز ویزای توریستی انگلستان
 • پیگیری جواب درخواست ویزای انگلیس
 • عودت مدارک
 • پیکاپ پاسپورت جهت الصاق ویزای توریستی انگلیس (در صورتی که در ایران انگشت نگاری شوید، نیازی به پیکاپ نیست و پاسپورت شما در یک پاکت نامه به آدرس منزل شما ارسال می‌شود)

آنچه در مطلب ویزای توریستی انگلستان می خوانید:

uk-tourist-visa

شرایط دریافت ویزای توریستی انگلیس

متقاضیان ویزای توریستی انگلستان باید دعوت نامه هایی برای ویزای تجاری و بازدید خانوادگی ارائه دهند. اگر برای این دو نوع ویزا دعوتنامه نداشته باشید، ویزا به شما تعلق نمی گیرد. تاریخچه سفر و منابع مالی شما نیز برای دریافت ویزای توریستی به منظور تفریح و گردشگری در انگلستان لحاظ می شود. اگر سابقه سفر شما با منابع مالی شما مطابقت نداشته باشد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد. بنابراین برای درخواست ویزای انگلستان، باید دعوتنامه ارسال کنید یا سابقه سفر کافی داشته باشید. همچنین توان مالی شما برای ویزای توریستی انگلیس باید حدود 100-150 میلیون تومان باشد.

 

ویزای توریستی انگلستان با کارگزاری راماسه تور

انواع ویزای توریستی انگلستان

ویزا توریستی انگلستان در انواع مختلفی ارائه می‌ شود. بسته به نوع هدف سفر شما به انگلیس، در سه نوع مختلف صادر می‌شود. انواع ویزای توریستی انگلیس عبارتند از:

ویزا توریستی انگلیس با هدف بازدید از خانواده: متقاضی ویزای توریستی انگلستان در صورتی که برای دیدار با خانواده خود به این کشور سفر می کند باید برای ویزای توریستی بازدید خانوادگی اقدام کند، برای درخواست این نوع ویزا باید دعوت نامه معتبری از خانواده وی در انگلستان ارائه گردد و رابطه بین متقاضی و مهمان باید در این دعوت نامه قید شود.

ویزای توریستی انگلیس با هدف تفریح و گردشگری: اگر با هدف تفریح قصد سفر به انگلیس را دارید، باید ویزای تفریح و گردشگری توریستی انگلیس را درخواست کنید. برای درخواست این نوع ویزا، نیازی به دعوتنامه نیست و فقط به تاریخچه سفری و منابع مالی شما توجه می‌شود.

ویزای توریستی انگلستان با هدف تجاری: اگر قصد دارید برای شرکت در یک کنفرانس، سمینار یا جلسه تجاری به انگلستان سفر کنید، باید برای ویزای تجاری انگلستان درخواست دهید. برای درخواست این نوع ویزا، به دعوت نامه ای از سازمانی که کنفرانس یا سمینار تجاری یا کسب و کاری که از آن بازدید می کنید را ارائه می دهد نیاز دارید.

 

شما عزیزان می توانید شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلستان را نیز در این مطلب مطالعه نمایید.

همچنین می توانید مطالب مربوط به اخذ انواع ویزای کشورهای مختلف با کارگزاری راماسه تور را که در زیر آمده است مطالعه نمایید…

نکات ویزای توریستی انگلستان

۱. برای انگشت نگاری ویزای توریستی انگلستان، حتما باید کودکان زیر ۱۴ سال به همراه پدر و مادر به دفاتر انگشت نگاری مراجعه کنند اما از کودکان انگشت نگاری انجام نمی‌شود.

۲. توجه داشته باشید که شما از هر دفتر انگشت نگاری، چه در ایران و چه در اطراف ایران، انگشت نگاری شوید، کلیه پرونده ها در دفتر ابوظبی امارات بررسی خواهد شد.

۳. پس از پرداخت هزینه های ویزای توریستی انگلیس، شما تا ۳۰ روز زمان دارید که برای انجام پروسه انگشت نگاری، به یکی از دفاتر انگشت نگاری ویزای توریستی انگلیس مراجعه کنید.

۴. در کلیه مدارک درخواستی ویزای توریستی انگلیس، تمکن مالی و گردش حساب متقاضی با دقت بیشتری بررسی می‌شود.

مدارک ویزای توریستی انگلیس:

  • گذرنامه متقاضی با حداقل یک سال اعتبار
  • فرم درخواست ویزای توریستی انگلیس
  • یک قطعه عکس ۳.۴ در ۴.۵ (عکس ها باید حداکثر برای ۶ ماه قبل باشد و میان چهره متقاضی و عکس تفاوتی دیده نشود)
  • اصل و ترجمه کارت ملی و کارت پایان خدمت
  • مدارک مالی (تمکن مالی به پوند و گردش حساب ۶ ماهه اخیر)
  • مدارک مربوط به اموال و دارایی ( شامل اسناد ملک، ماشین و غیره به نام متقاضی)
  • ارائه پاسپورت های قبلی تا ده سال گذشته (برای مشخص شدن تاریخچه سفری متقاضی)
  • گواهی اشتغال به کار (در صورت وجود)
  • ارائه سوابق بیمه تامین اجتماعی (در صورت وجود)
  • گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)
  • دعوت‌نامه معتبر (در صورت وجود)
دانلود چک لیست مدارک سفارت - کارگزاری راماسه تور

دانلود فایل PDF چک لیست مدارک مورد نیاز برای سفارت

هزینه ویزای توریستی انگلیس

قیمت ویزای توریستی انگلستان برای متقاضیانی که می‌خواهند از سفارت انگلیس در تهران اقدام نمایند، 500 دلار است. از این هزینه ها، ۱۲۵ دلار به سفارت انگلیس برای هزینه های بررسی مدارک و انگشت نگاری ویزای توریستی انگلیس پرداخت می‌شود. برای دریافت قیمت ها و شرایط جدید دریافت ویزا با مشاورین ما در کارگزاری راماسه تور تماس بگیرید تا بهترین مشاوره را در این زمینه دریافت نمایید.

به طور قاطع و صد در صد به شما اعلام می‌کنم که ویزای توریستی انگلیس تضمینی ندارد با توجه به روابط بین ایران و کشور انگلیس، هیچکس نمی‌تواند به شما تضمین دهد که ویزا برای شما صادر خواهد شد. در صورتی کارگزاران و عاملان ویزای توریستی انگلیس می‌توانند به شما ضمانت دهند که پس از ریجکتی، درصدی از مبلغ پرداختی را به شما عودت دهند.

 

مدت ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان با توجه به درخواست متقاضیان، در مدت اعتبار های مختلف صادر می‌شود. ویزای توریستی انگلیس در مدت زمان های ۶ ماهه، ۱ ساله، ۲ ساله و ۵ ساله صادر می‌شود و متقاضیان می‌توانند در این بازه ها به صورت ممتد و بدون هیچ محدودیتی اقامت داشته باشند.

پناهنده به تعریف صلیب سرخ، به شخصی اطلاق می‌شود که از کشور مادری، به دلایل مختلف (از قبیل جنگ، شرایط سیاسی و یا اقتصادی، موارد دینی و غیره) فرار کرده و به یک کشور دیگه پناهنده می‌شود. با توجه به تعریف پناهندگی و شرایط اخذ ویزای توریستی انگلیس (تاریخچه سفری و منابع مالی)، برای دولت انگلستان این ذهنیت به وجود می‌آید شخصی که توانایی گرفتن ویزای یک کشور را دارد، چطور درخواست پناهندگی می‌کند؟ پس نتیجه می‌گیریم که پناهندگی با ویزای توریستی انگلیس غیر ممکن است.

 

ریجکت ویزای توریستی انگلستان

رد شدن ویزای توریستی انگلستان به دلایل مختلف اتفاق می‌افتد. رایج ترین دلیلی که باعث ریجکت شدن ویزای توریستی انگلیس می‌شود، مربوط به منابع مالی، تمکن مالی و گردش حساب متقاضی می‌باشد.

رایج ترین دلایل ریجکت ویزای توریستی انگلیس به تربیت زیر می‌باشد:

ارائه مدارک اشتباه و غیر واقعی:

در صورتی که مدارک درخواستی ویزای توریستی انگلیس را به صورت اشتباه (به طور مثال دعوت نامه ویزای تجاری را برای ویزای توریستی بازدید از خانواده ارائه کنید) تحویل دهید و یا مدارک غیر واقعی یا به اصطلاح جعلی ارائه کنید، درخواست ویزای توریستی انگلیس شما رد خواهد شد.

نوع ویزای توریستی انگلیس خود را اشتباه اعلام کنید: به طور مثال، در صورتی که با هدف بازدید از خانواده قصد سفر به انگلیس را دارید و ویزای توریستی تجاری انگلیس را درخواست می‌کنید، افسر ویزای این کشور بدون هیچ تعللی درخواست ویزای شما را رد می‌کند. به همین سادگی هزینه بررسی مدارک و انگشت نگاری که به سفارت انگلیس پرداخت کرده اید، سوخت می‌شود!

عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در انگلستان: شما باید با مدارک تمکن مالی و گردش حساب خود، افسر ویزا را متقاعد کنید که از پس هزینه های اقامت در این کشور برمی‌آیید و در پرداخت هزینه ها، با مشکلی روبرو نمی‌شوید. حداقل مبلغ تمکن مالی برای ویزای توریستی انگلیس باید بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان باشد.

 

دریافت ویزای توریستی انگلستان با راماسه تور

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی انگلستان

برای رد ویزای توریستی انگلستان جایی برای مخالفت و اعتراض وجود ندارد. اما می توانید به ایمیل های اعلام شده از سوی سفارت انگلیس نامه اعتراضی ارسال کنید و در این نامه پس از ارائه مشخصات شخصی و دلایل امتناع، به مقامات ویزای آن کشور ثابت کنید که به اشتباه رد شده اید. شما در هر زمان که مواردی که باعث ریجکت شدن ویزای شما شده بود را رفع کنید، می‌توانید دوباره درخواست خود را ارسال کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه دریافت انواع ویزای انگلیس، آمریکا و کانادا با مشاورین ما در کارگزاری راماسه تور تماس بگیرید. ما از لحظه تصمیم شما تا آخرین مرحله در کنار شما خواهیم بود تا در کمترین زمان ممکن و به ساده ترین روش ویزای مورد نظر خود را دریافت نمایید.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
اولین منوی ناوبری خود را اینجا ایجاد کنید
برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.