خدمات گشت شهری آنکارا

15 مکان برتر گردشگری در آنکارا | بخش دوم

top-15-tourist-places-in-ankara-part-two

در این مطلب که ادامه و تکمیل کننده مطلب 15 مکان برتر گردشگری در آنکارا – بخش اول است، سفری خواهیم داشت به مکان های دیدنی و گردشگری آنکارا پایتخت ترکیه. آنکارا پایتخت ترکیه است که در دل خود از ساختمان های مدرن شهری، نهادهای دولتی و شرکت های تجاری گرفته تا دانشگاه ها و سفارت خانه های خارجی را جای داده است. به گزارش تالاب آنکارا شاهراه ارتباطی و قطب حمل و نقل ترکیه محسوب می شود که دقیقا در مرکز کشور و قلات آناتولی قرار گرفته و راه را برای دسترسی مسافران به سایر مناطق مهم ترکیه هموار می کند.

آنکارا که نام آن در گذشته آنقوره بوده، دومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول است. قدمت آنکارا به عصر برنز و تمدن هاتیهایاها بر می گردد که در هزاره دوم قبل از میلاد مسیح در این منطقه می زیسته اند. در ضمن مراکز خرید زیادی در این شهر قرار دارد و هیچ کس دست خالی از آنجا برنمی گردد. در ادامه به ادامه لیست جذابمان در رابطه با مکان های گردشگری در آنکارا می پردازیم.

از سایت باستان شناسی Alacahöyük دیدن کنید

 

15 مکان برتر گردشگری در آنکارا - تصویر چهار

اگر زود و با انرژی روز خود را برای یک گردش مفرح شروع کنید می توانید بازدید از Alacahöyük را در یک سفر یک روزه به اتمام برسانید. قدمت این مکان باستان شناسی به دوران کالکولیتیک باز می گردد و در اوایل عصر برنز به مرکز فرهنگ هاتی آناتولی تبدیل شد که بعدا در امپراتوری هیتی ها جذب شد.

Alacahöyük عمدتاً به خاطر گورهای سلطنتی اش معروف است که باستان شناسان از آن یک انبار خیره کننده از اشیاء طلایی تزئینی و جواهرات کاوش کردند. اکثر اثاثیه قبرها اکنون در موزه تمدن های آناتولی آنکارا به نمایش گذاشته شده است، اما خود اسکلت ها و مجموعه ای از اشیای قبر در محل باقی مانده اند.

استحکامات این سایت، با ورودی دروازه‌ای به یاد ماندنی که با نقش برجسته‌ها تزئین شده است، و ورودی تونل‌دار در پشت محوطه، که هر دو مربوط به دوره هیتی بعدی آلاکاهویوک هستند، نیز ارزش بازدید را دارند. این مکان یکی از زیباترین مکان های گردشگری در آنکارا است .

Alacahöyük در 28 کیلومتری شمال هاتوسا و 196 کیلومتری شرق آنکارا قرار دارد.

 

مکانی فرهنگی را در خانه اپرای دولتی آنکارا ببینید

15 مکان برتر گردشگری در آنکارا - تصویر چهارده

اگر می خواهید کمی فرهنگ عصرانه را به سفر خود اضافه کنید، خانه اپرای دولتی آنکارا بهترین مکان در شهر است. این تئاتر مرکز اصلی تماشای نمایش‌های اپرای دولتی ترکیه، باله دولتی ترکیه یا شرکت‌های تئاتر دولتی ترکیه است.

این منطقه میزبان یک برنامه منظم و متنوع از کنسرت ها و رویدادها از سپتامبر تا ژوئن است که از تولیدات تئاتر معاصر گرفته تا باله کلاسیک را شامل می شود. این تئاتر علاوه بر اینکه پایگاه اصلی تمام شرکت‌های ملی تئاتر و هنر است، برای میزبانی نمایش‌های موسیقی کلاسیک بین‌المللی معروف نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک مکان اصلی برای جشنواره‌های محلی است.

آدرس: 20 آتاتورک بولواری، آنکارا

 

سفر یک روزه به گوردیون

 

15 مکان برتر گردشگری در آنکارا - تصویر سیزده

آنکارا بهترین پایگاه برای یک سفر یک روزه به گوردیون پایتخت فریگی عصر آهن است. این مکان زمانی محل زندگی پادشاه افسانه ای میداس بود. امروزه، بقایای شهر فریگیایی در میان مزارع دهکده کشاورزی خواب آلود Yassihöyük (96 کیلومتری جنوب غربی آنکارا) قرار گرفته اند.

دو مکان اصلی در روستا وجود دارد. معروف ترین آنها Midas Tumulus است – یک تپه خاکی مصنوعی به ارتفاع بیش از 50 متر که شامل مقبره یک پادشاه فریژی است. با وجود نامش، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پادشاهی که در اینجا دفن شده است، در واقع میداس افسانه ای بوده است. می‌توانید از طریق یک تونل در تومول تا مقبره قدم بزنید، اگرچه کالاهای دفن موجود در اینجا در موزه تمدن‌های آناتولی هستند، نه در محل.

یک موزه کوچک روبه‌روی این تومولوس وجود دارد که برخی از یافته‌های کشف‌شده از کارهای باستان‌شناسی را در اینجا نیز در خود جای داده است. در انتهای دیگر روستا تپه ارگ ​​قرار دارد که خانه ویرانه‌هایی از دوره‌های مختلف است. اگرچه چیدمان خرابی دیوارها، طاق‌ها و پایه‌های مختلف برای افراد غیرمتخصص گیج‌کننده است، تابلوهای اطلاعاتی فراوانی بر روی تپه ارگ ​​وجود دارد که هم تاریخ و هم مکان گوردیون را توضیح می‌دهد .

آدرس: Yassihöyük، Polatli

 

ضیافت طعم های محلی در بیپازاری

 

15 مکان برتر گردشگری در آنکارا - تصویر دو

شهر بیپازاری، در 102کیلومتری غرب آنکارا ، به عنوان مقصدی برای سفرهای روزانه در آخر هفته های آفتابی ، در بین مردم محلی آنکارا بسیار محبوب است. این هم به دلیل فراوانی ساختمان‌های دوره عثمانی در مرکز تاریخی آن و هم به دلیل شهرت آشپزی آن است.

این شهر در قلب منطقه پرورش هویج ترکیه واقع شده است و مردم به اینجا می آیند تا باقلوای هویج و لذیذ ترکی را بخورند و آب هویج محلی خود را بنوشند.

به غیر از هویج غذاهای شهر شامل بسیاری از غذاهای منطقه‌ای دیگر است که فقط در منطقه تولید می‌شوند، بنابراین کافه‌ها و رستوران‌های اینجا در ماه‌های گرم‌تر مملو از غذاهای ترکی هستند که صرفا برای افرادی است که برای چشیدن طعم غذاهای بی‌پازاری به اینجا آمده‌اند.

بعد از ناهار، مسیر خود را از میان کوچه‌های شهر قدیمی طی کنید تا از عمارت‌های با سقف قرمز و قاب چوبی را دیدن کنید و مطمئن شوید که از برخی از موزه‌های تخصصی کوچک بی‌پازاری که همگی به خانه‌های عثمانی تغییر کاربری داده شده‌اند، دیدن می کنید.

در پارک جوانان استراحت کنید

 

15 مکان برتر گردشگری در آنکارا - تصویر نهم

این مرکزی ترین فضای سبز آنکارا است. پارک Gençlik که در میان خانواده‌های محلی برای قدم زدن عصرگاهی و پیک‌نیک‌های آخر هفته بسیار محبوب است، مکان خوبی برای بازدید از شلوغی پایتخت است. این پارک دارای یک دریاچه بزرگ و تفرجگاه های مختلف است که در کنار فواره ها و باغ های آراسته شده قرار گرفته اند.

گوشه جنوب شرقی پارک محل پارک لونا آنکارا است که دارای تعدادی تفریحگاه از جمله چرخ و فلک، دو ترن هوایی و تعداد زیادی سواری ملایم تر مانند چرخ و فلک و ماشین های برقی و غیر برقی مناسب برای کودکان کوچکتر است. اگر با نوزادان کوچک سفر می کنید، این گردشگری در آنکارا مکان خوبی برای پرت کردن حواس بچه ها و سرگرم کردنشان برای یک یا دو ساعت است.

آدرس: 50 Ataturk Bulvari

 

از صنایع دستی محلی در محله Hamamönü خرید کنید

 

15 مکان برتر گردشگری در آنکارا - تصویر پنجم

این منطقه کوچک از عمارت‌های سنتی دوره عثمانی با تیرهای چوبی، در مرکز آنکارا به طور کامل بازسازی شده است و به مقصد محبوب آخر هفته برای زندگی در کافه‌ها و هنر و صنایع دستی تبدیل شده است.

هامامونو یکی از معدود مناطق در شهر مرکزی است که توانسته معماری خود را حفظ کند، بنابراین با قدم زدن در اینجا می‌توانید طعم شهر قبل از دوران مدرن را بچشید.

غرفه‌های بازار که درست در کنار کوچه‌های سنگفرش برپا شده‌اند، مکان خوبی برای جست‌وجوی صنایع دستی سنتی ترکیه است. بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌هایی که در خانه‌های قدیمی اینجا واقع شده‌اند، برای غذاخوری‌ها، در آشپزی محلی آناتولی تخصص دارند.

آدرس: Talatpasa Bulvari 126, Hacettepe, Ankara

 

در اطراف دریاچه ایمیر قدم بزنید

 

15 مکان برتر گردشگری در آنکارا - تصویر دهم

دریاچه ایمیر (17 کیلومتری جنوب شهر مرکزی) و جنگل درخت کاج اطراف آن یکی از محبوب ترین نقاط آنکارا برای استراحت در طبیعت به دور از شلوغی شهر بزرگ است. در تعطیلات آخر هفته آفتابی، منطقه کنار دریاچه می‌تواند مملو از مردم محلی برای پیک نیک باشد، اما در روزهای هفته، این منطقه بسیار آرام‌تر است.

برای یک پیاده‌روی طولانی، دویدن یا دوچرخه‌سواری، جاده‌ای که 10.5 کیلومتر دور دریاچه می‌چرخد، نزدیک‌ترین مقصد در فضای باز آنکارا است. برای دوچرخه ‌سواران، دوچرخه‌ها را می‌توان در محل کرایه کرد، در حالی که پیاده‌روان مشتاقی که می‌خواهند دورتر به طبیعت بروند، می‌توانند مسیرهای پیاده‌روی مختلفی را که به سمت جنگل می‌روند، طی کنند.

ضلع جنوبی دریاچه دارای رستوران‌ها و کافه‌های زیادی است که برای ضیافت صبحانه‌های طولانی در آخر هفته‌ها بین مردم محلی بسیار محبوب هستند.

آدرس: جاده اوران-ایمیر، اوران، آنکارا

لازم به ذکر است که شهر آنکارا مکان های گردشی تاریخی و فرهنگی بسیاری دارد که ما در اینجا تنها به برخی از آن ها اشاره کوچکی کردیم. در صورتی که قصد سفر به شهر زیبای آنکارا را دارید می توانید با مشاورین ما در کارگزاری راماسه تور تماس بگیرید تا علاوه بر معرفی و رزرو بهترین هتل ها، خدمات بسیار زیادی از قبیل خدمات گشت شهری و بازدید از مکان های دیدنی آنکارا را به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید