دسته‌بندی نشده

بیشتر درباره ویزای توریستی آمریکا بدانید

american-tourist-visa

ویزای توریستی آمریکا یا ویزای بازدیدکننده آمریکا (Vistitor visa) یکی از انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکاست. هدف از صدور این نوع ویزا، اجازه ورود شما به آمریکا برای اقامت کوتاه‌مدت (کمتر از شش ماه) است. دارندگان ویزای توریستی متحده اجازه کار یا تحصیل در آنجا را ندارند و نمی‌توانند بیش از یک دوره زمانی مشخص در آمریکا بمانند. بنابراین ویزای توریستی فقط برای مقاصدی مانند گردشگری، ملاقات با خانواده و دوستان، بازدیدهای تجاری و شرکتی است و برای مقاصدی مانند تحصیل، کار و اخذ اقامت دائم آمریکا قابل‌استفاده نیست.

درباره ویزای توریستی آمریکا بیشتر بدانید - کارگزاری راماسه تور

کارگزاری راماسه تور متخصص در اموری همچون خدمات ثبت‌نام و مشاوره ویزا، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز به تماس با کارشناسان موسسه ramase tour می‌توانید با شماره +989124119094 تماس حاصل فرمایید. همچنین اگر قصد مسافرت به آنکارا و رزرو انواع هتل در این شهر زیبا رادارید با ما در راماسه تور تماس بگیرید تا بهترین خدمات را از زمان ورود شما به ترکیه به شما ارائه دهیم.

ویزای توریستی آمریکا با کارگزاری راماسه تور

همان‌طور که در ابتدای متن اشاره شد، ویزای توریستی آمریکا مجوزی است که به شما اجازه می‌دهد وارد آمریکا شوید و مدت کوتاهی در این کشور اقامت کنید. مدت‌زمانی که می‌توانید با ویزای توریستی در ایالات‌متحده بمانید محدود است و ممکن است کمتر از مدت اعتبار ویزا باشد. مدت اقامت در آمریکا با ویزای توریستی ایالات‌متحده کاملاً به توصیه افسر کنسولی بستگی دارد که هنگام ورود اولیه شما به ایالات‌متحده تصمیم می‌گیرد.

ویزای توریستی آمریکا به دودسته اصلی B1 و B2 تقسیم می‌شود و هدف شما از سفر به خاک آمریکا تعیین‌کننده نوع ویزای شما است.

ویزای توریستی آمریکا B1: ویزای توریستی B1 آمریکا برای افرادی که برای مقاصد تجاری موقت وارد ایالات‌متحده می‌شوند مناسب است. هدف از اخذ ویزای B1 آمریکا، انجام فعالیت‌های تجاری و اقتصادی، مذاکره با شرکای تجاری، مذاکره در قراردادها یا امضای تفاهم‌نامه، شرکت در مطالعات علمی، تجاری، دانشگاهی و تخصصی، شرکت در نمایشگاه‌های تجاری، اجلاس‌های مرتبط می‌باشد. اهداف تجاری و علمی و تاریخ‌های مشخص در… است.

ویزای توریستی آمریکا B2: ویزای توریستی آمریکا B2 مخصوص افرادی است که به‌طور موقت با اهدافی نظیر دیدار اقوام و فامیل و دوستان مقیم آمریکا، انجام معاینات پزشکی و بهره‌مندی از امکانات درمانی در آمریکا، تفریح و گردش و بازدید از جاذبه‌های توریستی آمریکا، شرکت در برنامه‌های بشردوستانه و … وارد آمریکا می‌شوند.

برای دریافت اطلاعات کامل تر در این زمینه، به صفحه مربوط به ویزای توریستی آمریکا مراجعه نمایید.

 

ویزای توریستی آمریکا، سینگل و مولتی

همان‌طور که گفتیم ویزای توریستی آمریکا در دو نوع اصلی B1 و B2 صادر می‌شود و نوع ویزای توریستی آمریکا بسته به زمان مجاز ورود به دو نوع ویزای توریستی سینگل و ویزای توریستی چندگانه تقسیم می‌شود.. ایالات‌متحده. دوره پایداری بسیاری از مقاصد گردشگری ایالات‌متحده طولانی است و گاهی اوقات تا ده سال طول می‌کشد. بااین‌حال، مدت اعتبار یک ویزای توریستی آمریکا کوتاه است (تا شش ماه) و متقاضی تنها یک‌بار با یک ویزای آمریکا می‌تواند وارد آمریکا شود.

ویزای توریستی آمریکا سینگل و مولتی

 

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا

 • پاسپورت
 • تأییدیه فرم DS160
 • ترجمه شناسنامه
 • یک قطعه عکس که حداکثر مربوط به شش ماه قبل باشد.
 • ارائه پرینت حساب و موجودی بانک مربوط به دریافت حقوق ماهیانه در صورت اشتغال و یا در صورت حقوق بازنشستگی
 • ارائه برنامه زمان‌بندی‌شده تفریحی و کاری مرتبط به سفر
 • اسناد مالکیت منزل یا زمین
 • برنامه‌های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد.
 • نامه اشتغال به تحصیل در دانشگاه‌های ایران که موجب افزایش شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا می‌شود.
 • فرم  Ds-5535: فقط در صورت نیاز احتیاج به تکمیل این فرم است.
 • پاسپورت‌های قدیمی و مدارک سفرهای قدیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید برای مشاوره اختصاصی درباره نحوه آماده‌سازی مدارک لازم برای سفارت آمریکا با ما در ramase tour در ارتباط باشید.

مراحل درخواست ویزای توریستی آمریکا

به‌منظور دریافت ویزای توریستی آمریکا باید چند مرحله کلی زیر را انجام دهید:

 • تکمیل فرم الکترونیکی درخواست ویزای توریستی آمریکا (فرم  (Ds-160 به‌صورت آنلاین
 • دریافت وقت سفارت آمریکا به‌منظور انجام مصاحبه
 • برنامه‌ریزی برای مصاحبه، با توجه به زمان انتظار برای مصاحبه
 • آماده شدن برای مصاحبه و پرداخت مبلغ موردنیاز مصاحبه

در ادامه مقاله بیشتر در مورد معرفی سفارت‌های آمریکا برای ایرانیان و نحوه اخذ وقت مصاحبه سفارت آمریکا صحبت خواهیم کرد.

اخذ وقت سفارت آمریکا

برای دریافت ویزای آمریکا مصاحبه حضوری و انگشت‌نگاری در سفارت آمریکا الزامی است. همان‌طور که قبلاً گفتیم، ایران و آمریکا روابط دیپلماتیک ندارند و بنابراین در مناطق یکدیگر سفارتخانه ندارند. سفارت سوئیس در ایران تنها حافظ منافع آمریکا در ایران است، امکان مراجعه به این سفارت برای صدور ویزای آمریکا وجود ندارد. ازآنجایی‌که سفارت سوئیس برای انجام وظایف اداری و حمایت از اتباع آمریکایی در حال ورود به ایران با وزارت خارجه آمریکا در تماس است، مسئولیتی در قبال صدور ویزا ندارد.

بنابراین متقاضیان دریافت ویزای آمریکا باید به‌منظور انجام مراحل تکمیلی درخواست ویزا (مصاحبه و انگشت‌نگاری) به سفارت‌خانه‌های منتخب آمریکا در کشورهای خارجی مراجعه کنند که در ادامه بیشتر به معرفی سفارت‌های آمریکا برای ایرانیان خواهیم پرداخت.

گفتنی است که مشاوران باتجربه ما در ramase tour می‌توانند علاوه بر سفارت‌های منتخب آمریکا، در سایر سفارت‌های آمریکا نیز برای متقاضیان ویزا وقت ملاقات دریافت نمایند. در صورت نیاز به دریافت وقت فوری سفارت آمریکا می‌توانید از خدمات راماسه تور استفاده کنید و همکاران ما این کار را در سریع‌ترین زمان برای شما انجام خواهند داد.

دریافت وقت مصاحبه سفارت آمریکا با راماسه تور

 

سفارت‌های آمریکا برای ایرانیان

قبل از آنکه به معرفی سفارت‌های آمریکا برای ایرانی‌ها بپردازیم، توجه کنید که ایرانیان متقاضی ویزای آمریکا می‌توانند مراحل مصاحبه سفارت آمریکا را در هر کشوری انجام دهند، اما افسران کنسولی سفارت‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، مسلط به زبان فارسی و شرایط زندگی ایرانیان هستند. بنابراین برای انجام مصاحبه ویزاهای آمریکا، دریافت وقت از سفارت‌های منتخب برای ایرانیان توصیه می‌شود؛ چراکه شاید افسران کنسولی در سایر سفارت‌های آمریکا آشنایی چندانی با ایرانیان نداشته باشند و همین قضیه عاملی برای ریجکت شدن درخواست شما شود. سفارت‌های منتخب آمریکا برای ایرانیان شامل موارد زیر است:

سفارت آمریکا در آنکارا، ترکیه

بیشتر سفارت‌ها در شهر آنکارا در نزدیکی بلوار آتاتورک قرارگرفته‌اند. هتل‌های بسیاری در نزدیکی سفارت آمریکا در آنکارا قرار دارند که می‌توانید جهت اسکان از آن‌ها استفاده نمایید. هزینه این هتل‌ها نسبت به فصل متفاوت است. برای مشاهده لیست بهترین و ارزان‌ترین هتل‌های نزدیک سفارت آمریکا در آنکارا به صفحه هتل‌های ارزان آنکارا مراجعه نمایید. همچنین برای سفر راحت‌تر به ترکیه، می‌توانید از خدمات ویژه کارگزاری راماسه تور برای تور سفارت آمریکا در ترکیه استفاده کنید.

آدرس سفارت آمریکا در آنکارا

عمدتاً سفارت‌ها در آنکارا در اطراف بلوار آتاتورک قرار داردند. آدرس سفارت آمریکا در آنکارا را می‌توانید در نقشه گوگل در اینجا ببینید. دقیقاً در بین سفارت‌های اتریش و آلمان در مختصات طول و عرض جغرافیایی 39.9081916,32.8539513 در نقشه.

آدرس سفارت آمریکا در آنکارا:

U.S. Embassy Ankara 1480 Sokak No. 1 Cukurambar Mahallesi 06530 Cankaya

Phone: (90-312) 294-000

هتل‌های نزدیک به سفارت آنکارا

در ادامه به بررسی و معرفی چند هتل نزدیک به سفارت آمریکا خواهیم پرداخت. مسافرین عزیزی که قصد مراجعه به سفارت آمریکا در آنکارا را دارند می‌توانند با مشاورین ما در کارگزاری راماسه تور تماس بگیرند تا بهترین، نزدیک‌ترین و ارزان‌ترین هتل‌ها را با توجه به بودجه و هدف شما از سفر برایتان رزرو نمایند. البته هزینه‌های این هتل‌ها بسته به فصل متفاوت است.

از هتل‌های نزدیک به سفارت آمریکا در آنکارا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Bayindir

Movenpick

Wyndham

Grand mercure

Green park

Ata koshk

Metropolitan

هتل‌های بیشتر: بهترین هتل‌های ترکیه با امکانات بی نظیر و پایین‌ترین قیمت

برای رزرو ارزان هتل می‌توانید با مشاورین ما در کارگزاری راماسه تور تماس بگیرید.

 

گرفتن وقت مصاحبه سفارت

برای گرفتن ویزای توریستی امریکا، انجام مصاحبه در یکی از سفارت‌ها و کنسولگری‌های امریکا ضروری است و یک افسر مهاجرتی در سفارت یا کنسولگری امریکا باید شما را برای گرفتن ویزای امریکا احراز صلاحیت کند.

اگرچه فرد متقاضی بهتر است برای مصاحبه ویزای توریستی خود در سفارت یا کنسولگری ایالات‌متحده در کشور محل زندگی خود وقت بگیرد، اما ایرانیان به دلیل نبود سفارت و کنسولگری امریکا در ایران، می‌بایست مصاحبه خود را در سفارت یا کنسولگری ایالات‌متحده در کشورهای همسایه برنامه‌ریزی کنند.

زمان انتظار برای قرارهای مصاحبه ویزای توریستی با توجه به مکان، فصل و نوع ویزا متفاوت است، بنابراین باید زودتر برای ویزای خود اقدام کنید.

برای دریافت وقت مصاحبه سفارت پیشنهاد می‌کنیم که کار را به مشاورین ما در راماسه تور واگذار کنید تا در کمترین زمان ممکن مراحل کار را برای شما به سرانجام برسانند.