خدمات گشت شهری آنکارا

مقایسه هزینه سفر به استانبول، آنکارا و آنتالیا

comparison-of-travel-costs-to-istanbul-ankara-and-antalya

اگر قصد سفر به یکی از شهرهای ترکیه را دارید، بهتر است با هزینه‌های پیش روی خود مانند آشنا شوید. با مقایسه هزینه سفر به استانبول، آنکارا و آنتالیا برنامه ریزی برای سفر ترکیه را شروع کنید. سفر به ترکیه برای گردشگران ایرانی جذابیت بالایی دارد. مسافت نزدیک، تنوع جاذبه های دیدنی و تفریحی و از همه مهمتر هزینه مسافرت، نشان از افزایش سفر از ایران به این کشور دارد. در اینجا با مقایسه هزینه سفر به استانبول، آنکارا و آنتالیا، خواهید دانست کدام شهر برای مسافرت مقرون به صرفه است.

( لازم به ذکر است که قیمت های ذکر شده فقط جهت مقایسه می باشد و با توجه به تغیرات و نوسانات قیمت ارز، این قیمت ها کاملا متغیر خواهند بود.)

مقایسه قیمت بلیط هواپیما سفر به ترکیه

مسافت، کلاس پرواز، تاریخ سفر و نوع ایرلاین در سفر به ترکیه عواملی هستند که تعیین کننده قیمت بلیط هواپیماست. مقایسه قیمت این سه مقصد نشان می دهد بلیط آنتالیا به نسبت گرانتر است.

هزینه سفر به ترکیه با کارگزاری راماسه تور

 • مسافت هوایی تهران آنکارا 1679 کیلومتر است. مدت زمان پرواز2 ساعت و نیم است. در حال حاضر قیمت بلیط هواپیما تهران آنکارا از 2 میلیون و 300 هزارتومان به بالاست.
 • مسافت هوایی تهران آنتالیا 1835 کیلومتر است. مدت زمان پرواز2 ساعت و40 دقیقه است. به دلیل اینکه پرواز مستقیم از ایران به آنتالیا وجود ندارد و همراه با توقف است، طول پرواز بیشتر خواهد شد. در حال حاضر قیمت بلیط هواپیما تهران آنتالیا از 3 میلیون به بالاست.
 • مسافت هوایی تهران استانبول 2057 کیلومتر است. مدت زمان پرواز بین 3 تا 3ساعت و نیم متغیر است. با اینکه مسافت استانبول تا تهران از شهرهای فوق بیشتر است، به علت تعداد بالای مسافرین و تنوع ایرلاینهای این خط، قیمت بلیط چندان بالا نیست. در حال حاضر قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول از 2 میلیون به بالاست. به علت نوسانات بالا و ثابت نبودن قیمت بلیط هواپیما استانبول نمی توان قیمت دقیقی را عنوان نمود. بنابراین چنانچه تمایل دارید از قیمت و هزینه سفر به استانبول اطلاع پیدا کنید، می توانید با مشاورین ما در کارگزاری راماسه تور تماس بگیرید.

مقایسه قیمت هتل و اقامتگاه سفر به ترکیه

مقایسه هزینه سفر به ترکیه با راماسه تور

در سفر به ترکیه قیمت هتل وابسته به درجه هتل، امکانات، برند هتل و تنوع خدمات آن است. ترکیه به دلیل اقتصاد گردشگری قوی، دارای انواع هتلهای بین المللی و محلی، هتل آپارتمان و هاستل، با قیمت های مختلف است. به طور معمول در زمان اوج مسافرت به ترکیه، قیمت هتل بالاتر است، ولی در شرایط کرونا قیمت هتلهای ترکیه پایینتر از حد معمول است. با در نظر گرفتن آمار، تفاوت محسوسی بین این شهرها از لحاظ قیمت هتل برای سفری اقتصادی وجود ندارد. با قیمت هتلهای سه شهر مهم این کشور آشنا شوید:

 • طبق سایت بوکینگ قیمت هتل در آنتالیا از شبی 7 دلار تا 900 دلار برای هر نفر متفاوت است. این شهر ساحلی به دلیل محبوبیت فراوان برای تعطیلات دریایی، دارای بیشترین تعداد اتاق هتل در ترکیه است. سال 2018 آنتالیا دارای بیش از 229 هزار اتاق هتل بوده است.
 • بر همین اساس، قیمت هتل در استانبول از شبی 6 دلار تا 750 دلار برای هر نفر متغیر است. با اینکه استانبول گردشگران پر و پا قرصی دارد اما سال 2018 تعداد اتاق هتل در این شهر حدود 72 هزار اتاق بوده است.
 • همچنین قیمت هتل در آنکارا از شبی 7 دلار تا 330 دلار تفاوت دارد. با در نظر گرفتن اینکه آنکارا پایتخت اداری ترکیه است و تعداد کمی گردشگری به این شهر سفر می کنند، تعداد هتلها کمتر است. تعداد اتاق هتل در آنکارا سال 2018 بیش از 16 هزار اتاق بوده است.

بیشتر بخوانید:

لیست هتل های ارزان آنکارا

لیست قیمت هتل های ارزان راماسه تور

 

مقایسه هزینه روزانه سفر به ترکیه

در سفر به ترکیه  بهتر است بدانید که شهر استانبول در مقایسه با شهرهای اروپایی گران نیست اما در قیاس با ایران، شهر ارزانی نیست. تبدیل شدن استانبول به یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار دنیا، باعث تفاوت هزینه روزانه در این شهر به نسبت سایر شهرهای ترکیه شده است. با این حال سال 2019 در رده بندی هزینه زندگی شهرهای جهان، استانبول رده 154 را به خود اختصاص داد. در نظر داشته باشید در زمان اوج سفر، این هزینه ها کمی بالاتر از حد معمول است. برای همین اگر قصد سفر تابستانی به آنتالیا دارید، هزینه روزانه و قیمت بلیط  آنتالیا گرانتر است. مهمترین نکته خرید بلیط در بهترین زمان است. بسیاری از گردشگران به دلیل عدم آشنایی با روش خرید بلیط ارزان، شانس سفر با قیمت مناسب را از دست می دهند. اگر شما می خواهید از قیمت بلیط هواپیما آنتالیا با خبر شوید، لازم است مدتی قبل از سفر قیمت ها را چک کنید.

مقایسه هزینه سفر به ترکیه - راماسه تور

 

مقایسه هزینه رفت و آمد عمومی سفر به ترکیه

شهرهای توریستی ترکیه از لحاظ وسایط نقلیه عمومی مجهز هستند و شما به راحتی می توانید جابجا شوید. مقایسه هزینه حمل و نقل سفر به ترکیه در این سه شهر، نشان از گرانتر بودن مخارج رفت و آمد در استانبول دارد.

 • هزینه بلیط مترو، تراموا، کشتی مسافری و اتوبوس در استانبول از 2.5 لیر تا 8 لیر متغیر است. قیمت پایه تاکسی در آنتالیا از 5.6 لیر شروع می شود.
 • هزینه بلیط مترو، تراموا و اتوبوس در آنتالیا از 2 لیر تا 5 لیر متغیر است. قیمت پایه تاکسی در آنتالیا از 6.5 لیر شروع می شود.
 • هزینه بلیط مترو، تراموا و اتوبوس در آنکارا از 2.10 لیر تا 4.5 لیر متغیر است. قیمت پایه تاکسی در آنکارا از5 لیر شروع می شود.

مقایسه هزینه رستوران و غذا در سفر به ترکیه

مقایسه هزینه سفر به ترکیه - کارگزاری راماسه تور

در سفر به ترکیه قیمت غذا متناسب با رستوران و نوع سفارش متغیر است. با این حال مقایسه قیمت متوسط رستوران نشان می دهد، هزینه غذا در استانبول گرانتر است. با این قیمتها آشنا شوید:

 • قیمت غذا در رستوران ارزان استانبول بین 20 تا 35 لیر است. قیمت غذا در رستوران متوسط استانبول بین 75 تا 150 لیر است. قیمت غذا در فست فودهای زنجیره ای استانبول بین 18 تا 25 لیر است.
 • قیمت غذا در رستوران ارزان آنکارا بین 18 تا 34 لیر است. قیمت غذا در رستوران متوسط آنکارا بین 65 تا 130 لیر است قیمت غذا در فست فودهای زنجیره ای آنکارا بین 18 تا 25 لیر است.
 • قیمت غذا در رستوران ارزان آنتالیا بین 22 تا 33 لیر است. قیمت غذا در رستوران متوسط آنتالیا بین 70 تا 150 لیر است قیمت غذا در فست فودهای زنجیره ای آنتالیا بین 18 تا 25 لیر است.

مقایسه زمان اوج سفر سفر به ترکیه

معمولا اوج مسافرت به استانبول از ماه مارس تا می و از ماه سپتامبر تا نوامبر است. بهترین زمان سفر آنتالیا به دلیل آب و هوای مدیترانه ای از ماه آوریل تا اکتبر است. همچنین بهترین ماههای سفر به آنکارا، بهار و پاییز است. با این حال تابستان یکی از فصلهای پر مسافر ترکیه است. از این لحاظ سه شهر فوق شبیه هستند. اگر می خواهید بلیط ارزان هواپیما آنکارا  خریداری کنید، در زمانی دیگر اقدام کنید. راحت ترین راه خرید بلیط ارزان مراجعه به سایت تریپ است. کافیست تاریخ مورد نظر را درج کنید تا انواع بلیط تهران آنکارا از کمترین قیمت تا بیشترین را ببینید. همیشه شانس خرید بلیط چارتر را در نظر بگیرید.

سخن آخر کارگزاری راماسه تور

اگر سفر اقتصادی اولویت شماست، در راماسه تور می توانید بهترین و ارزانترین هتل های آنکارا را به همراه خدمات تور ارزان رزرو نمایید. بهترین قیمت پروازهای داخلی و خارجی، رزرو اینترنتی و خرید ارزان بلیط هواپیما چارتری و سیستمی از تمامی ایرلاین ها را با راماسه تور (www.ramasetour.com) سریع و آسان تجربه کنید.